Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Διοίκησης Τουρισμού

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Τμήματος Διοίκησης Τουρισμού του Πανεπιστημίου Πατρών, για εισαγωγή Μεταπτυχιακών Φοιτητών στο ΠΜΣ με τίτλο ''Διοίκηση Τουριστικών Προορισμών και Επιχειρήσεων" [Master of Science (MSc) in Tourism Destination and Business Management], ακαδ. έτους 2024-2025 και παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

Επίσης, σας ενημερώνουμε ότι τα απαραίτητα δικαιολογητικά που θα ανέβουν στην Διαδικτυακή Πύλη είναι αυτά που αναφέρονται στην Πρόσκληση και συμφωνούν με το επικαιροποιημένο ΦΕΚ του Προγράμματος, ήτοι:

1. Αίτηση συμμετοχής ηλεκτρονικά μέσω του συνδέσμου: https://matrix.upatras.gr/sap/bc/webdynpro/sap/zups_pg_adm.
  2. Αντίγραφα πτυχίων ή Βεβαίωση περάτωσης σπουδών.
  3. Πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας.
  4. Αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα.
  5. Αποδεικτικά ερευνητικής ή επαγγελματικής δραστηριότητας (εάν υπάρχουν).
  6. Τουλάχιστον δύο συστατικές επιστολές από μέλη ΔΕΠ.
  7. Αντίγραφο μεταπτυχιακού τίτλου ή διδακτορικού τίτλου (εάν υπάρχει).
  8. Επιστημονικές δημοσιεύσεις ή/και διακρίσεις (εάν υπάρχουν).
  9. Φωτοαντίγραφο δύο όψεων της αστυνομικής ταυτότητας.
  10. Αντίγραφο πιστοποιητικού γνώσης της αγγλικής γλώσσας (επιπέδου τουλάχιστον Β2 πιστοποιητικό First Certificate in English, Πιστοποιητικό Toefl με βαθμολογία τουλάχιστον 500 μόρια ή 300 με τον νέο τρόπο αξιολόγησης, πιστοποιητικό IELTS με βαθμό 6,5 και άνω, Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας) Θετικά θα συνυπολογίζεται η γνώση και δεύτερης ξένης γλώσσας.
  11. Αποδεικτικά επαγγελματικής εμπειρίας (εάν υπάρχουν).
  12. Κάθε άλλο έγγραφο που πιστοποιεί τα προσόντα που δηλώνουν οι υποψήφιοι/ες κατά την υποβολή της ανωτέρω σχετικής Αίτησης και του Βιογραφικού Σημειώματος.
  13. Κάθε άλλο δικαιολογητικό που, σύμφωνα με τη γνώμη του υποψηφίου / της υποψηφίας, θα συνέβαλλε στο να σχηματίσει η Επιτροπή Αξιολόγησης πληρέστερη άποψη.