Υποτροφίες για νέους Υποψήφιους Διδάκτορες

Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

Υποτροφίες για νέους Υποψήφιους Διδάκτορες

Δημοσιεύθηκε 29/08/2024

Ενημερώνουμε ότι θα διατεθούν τρεις υποτροφίες, τετραετούς διάρκειας, σε νέους υποψήφιους Διδάκτορες της Σχολής ΗΜΜΥ του ΕΜΠ για το αντικείμενο «Σχεδίαση Αναλογικών και Μικτού-Σήματος (Ψηφιακών και Αναλογικών) κυκλωμάτων για Μηχανική Μάθηση και Τεχνητή Νοημοσύνη» υπό την επίβλεψη του Καθ. Π. Σωτηριάδη, σε συνεργασία με την Ερευνητική Μονάδα για την Τεχνητή Νοημοσύνη ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ.

Οι υποτροφίες αυτές είναι διαθέσιμες λόγω της συμμετοχής καθηγητών της Σχολής μας στη χορήγηση υποτροφίας για την εκπόνηση διδακτορικής διατριβής, στο πλαίσιο της υλοποίησης του Έργου «Μονάδα ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ: Έρευνα στην Τεχνητή Νοημοσύνη, την Επιστήμη Δεδομένων και τους Αλγορίθμους» του ΕΚ Αθηνά.

Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν απευθείας με τον Καθ. Π. Σωτηριάδη (pps@mail.ntua.gr )