Ζητείται Διπλωματούχος Μηχανολόγος Μηχανικός από μελετητικό γραφείο στην Αλεξανδρούπολη

Η Εταιρεία Multi ΙΚΕ Τεχνική Συμβουλευτική, με έδρα στην Αλεξανδρούπολη,  διαθέτοντας πολυετή εμπειρία στην αξιοποίηση ευρωπαϊκών και εθνικών εργαλείων χρηματοδότησης τεχνικών έργων, δραστηριοποιείται στον τομέα παροχής τεχνικών και συμβουλευτικών υπηρεσιών,  στην εκπόνηση μελετών,  για την ωρίμανση και την διαχείριση της υλοποίησης έργων δημόσιων φορέων.

Λόγω του πλήθους των έργων που διαχειρίζεται η εταιρεία, κυρίως  στους τομείς των μελετών και αδειοδοτήσεων κτιριακών έργων, έργων ενεργειακών αναβαθμίσεων και  έργων ανάπλασης κοινόχρηστων χώρων, δημιουργήθηκε η ανάγκη για επιπλέον ενίσχυση του Τμήματος Τεχνικών Μελετών.

Απαραίτητα – Επιθυμητά/Συνεκτιμώμενα Προσόντα:

• Διπλωματούχος Μηχανολόγος Μηχανικός
  • Σχετικές Μεταπτυχιακές Σπουδές
  • Φοιτητής είτε Άνεργος με κάρτα ανεργίας ΟΑΕΔ σε ισχύ για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα είτε Νέος Μηχανικός είτε Κάτοχος Πτυχίου Μελετητή Δημοσίων Έργων
  • Προηγούμενη εργασιακή ή εκπαιδευτική εμπειρία, συναφή με το αντικείμενο της αγγελίας εργασίας
  • Άριστη χρήση Η/Υ (εφαρμογές γραφείου, χρήση διαδικτύου κ.λπ.)
  • Άριστη γνώση σχετικών με το αντικείμενο λογισμικών σχεδιασμού και μελέτης
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας, σε γραπτό και προφορικό επίπεδο
  • Δίπλωμα οδήγησης Ι.Χ.
  • Χρήσιμες γνώσεις / εμπειρίες σε θέματα: ΚΕΝΑΚ, ΠΕΑ, ΜΕΑ, ΕΞΕ/ΑΠΕ, Πυρασφάλεια, Έκδοση Αδειών Δόμησης, Προμετρήσεις ΗΜ εργασιών δημοσίων έργων

Προσωπικό προφίλ υποψηφίου

• Ισχυρές οργανωτικές, αναλυτικές, επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Επιμονή και στοχοκεντρική προσέγγιση
  • Θετικότητα και σεβασμός στην ομαδική εργασία
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια. Δυνατότητα αυτό-οργάνωσης
  • Ικανότητα εργασίας με πολλαπλά αντικείμενα συγχρόνως και διαχείρισης του ατομικού χρόνου για την εναλλαγή μεταξύ θεμάτων
  • Διαθεσιμότητα για πλήρη απασχόληση στο γραφείο της Αλεξανδρούπολης ή εξ αποστάσεως.

Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να στείλουν ένα ενημερωμένο βιογραφικό σημείωμα με συνοδευτική επιστολή και, εφόσον υπάρχουν, επιστολές συστάσεων μέσω email στο info@multiepe.com με θέμα «[ΚΑΡΙΕΡΑ][00.02.202408]».

Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπιστούν με εμπιστευτικότητα και με την άδεια του υποψηφίου θα αρχειοθετηθούν για μελλοντικές νέες θέσεις εργασίας.

Εργοδοτικός φορέας
Ανοιχτή θέση εργασίας